Soubor

K.V.A.S. (Kulturní Vibrace A Stresy)  je činoherní amatérský soubor dospělých.  Vznikl jako jeden ze souborů Městského domu kultury v Karviné na počátku léta r. 1999. Domovskou scénou DS K.V.A.S. je Městský dům kultury v Karviné, jeho představení však mohli zhlédnout i diváci na jiných místech naší republiky.  Tvorbou se zaměřuje především na činoherní představení pro mládež a dospělé diváky, v repertoáru však nechybějí ani večery poezie a pásma monologů. K.V.A.S. není divadlem autorským, zaměřuje se na klasická činoherní představení jiných autorů. Za celou dobu své existence soubor nastudoval mimo jiné  10 celovečerních her, některé hry se hrály i několik sezón – divácky nejúspěšnější je bezesporu interaktivní komedie Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka a hořká komedie s hvězdičkou (Ž)havírna. Nejvýznamnější hrou, kterou soubor nastudoval byla Žebrácká opera Václava Havla. Od založení prošlo souborem asi 30 amatérských nadšenců, v současné době má soubor 10 členů ve věku 25-55 let.

KVAS - členové 2014

Současní členové

Lukáš Adámek, Zuzana Janků, Miluše Matyfi (Káňová) , Milan Plášek, Lucie Ráczová,  Radka Zapletalová, Roman Tomoszek, Roman Tomoszek ml. Ivana Židková , Eva Makowková, Aleš Vaštík, Radek Šmedek, Aleš Hanzel,

Záložníci

Emil Dostál, Radek Dubský, Petr Kovařík, Václav Trnka,  Petr MichníkMartin BartákMartina OrgoníkováSilvie Gracová

Bývalí členové

Johana Adamcová, Barbora Augustinová, Hilda Brázdová, Roman Bromník, Ivan Czerný, Lukáš Hoffmann, Gustav Hora, Mirek Hupka, Patrik Illy,Lukáš Junga, Radim Kačmarský, Roman Kiedroň, Maria Kocajanidu, Pavla Kolomazníková, Gábina Kováčová, Lucie Křístková, Martin Kubín, Tomáš Lukasik, Lenka Marmorovičová, Aleš Matyfi, Jiří Pavera, Anna Popková,  Jiří Raszyk, Kamil Rychlý, Michal Schneider, Sára Sobalová, Robin Šindler, Vladimír Šmehlík, Iva Tabarová,  Alena Tvardková, Jarek Volný, Míša Zormanová.

Hudební přátelé

allSKApone’s, Zuzana Hanková, Roman Kiedroň, Iveta Kusáková, Petr Ondráček, Marian Pawlas, Libor Polách.

 

Komentáře nejsou povoleny.