Soubor

K.V.A.S. (Kulturní Vibrace A Stresy)  je činoherní amatérský soubor dospělých.

Vznikl jako jeden ze souborů Městského domu kultury v Karviné na počátku léta r. 1999.

Domovskou scénou DS K.V.A.S. je Městský dům kultury v Karviné, jeho představení však mohli zhlédnout i diváci na jiných místech naší republiky.

Tvorbou se zaměřuje především na činoherní představení pro mládež a dospělé diváky, v repertoáru však nechybějí ani večery poezie a pásma monologů. K.V.A.S. není divadlem autorským, zaměřuje se na klasická činoherní představení jiných autorů.

Za celou dobu své existence soubor nastudoval mimo jiné  11 celovečerních her, některé hry se hrály i několik sezón – divácky nejúspěšnější je bezesporu interaktivní komedie Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka, hořká komedie s hvězdičkou (Ž)havírna a astrokomedie Projekt N.A.Ď.E.Ž.D.A. Nejvýznamnější hrou, kterou soubor nastudoval byla Žebrácká opera Václava Havla.

Od založení prošlo souborem asi 30 amatérských nadšenců, v současné době má soubor 14 členů ve věku 17-60 let.

Soubor se celkem pravidelně zúčastňuje různych přehlídek a soutěží a zaznamenal již spoustu výrazných úspěchů – již 3x se například probojoval na národní přehlídku činoherních amatérských souborů ve Volyni a představil se také na celostátním divadelním festivalu FEMAD Poděbrady 2019.

K.V.A.S - členové 2022 (foto Jiří Hanzel)

Současní členové

Lucie RáczováSilvie Jurišicová (Gracová)Miluše Matyfi (Káňová),Roman TomoszekRadka ZapletalováJiří RaszykZuzana JankůIvana Židková , Eva Makowková, Roman Tomoszek ml., Aleš Vaštík, Radek Šmedek,  Bohumír Židek, Ondra Damek,

Záložníci

Radek Dubský, Václav Trnka, Milan PlášekLukáš Adámek, Aleš Hanzel, Petr Gaher,

Bývalí členové

Johana Adamcová, Barbora Augustinová,Martin Barták,  Hilda Brázdová, Roman Bromník, Ivan Czerný,  Emil Dostál, Lukáš Hoffmann, Gustav Hora, Mirek Hupka, Patrik Illy, Lukáš Junga, Radim Kačmarský, Roman Kiedroň, Maria Kocajanidu, Pavla Kolomazníková, Gábina Kováčová, Lucie Křístková,Petr Kovařík, Martin Kubín, Tomáš Lukasik, Lenka Marmorovičová, Aleš Matyfi, Petr MichníkMartina Orgoníková, Jiří Pavera, Anna Popková, Kamil Rychlý, Michal Schneider, Sára Sobalová, Robin Šindler, Vladimír Šmehlík, Iva Tabarová,  Alena Tvardková, Jarek Volný, Míša Zormanová.

Hudební přátelé

allSKApone’s, Zuzana Hanková, Roman Kiedroň, Iveta Kusáková, Petr Ondráček, Marian Pawlas, Libor Polách.

 

Komentáře nejsou povoleny.